Bežky Telgárt

Bežecké trate Čertovica

Sedlo Čertovica v Nízkych Tatrách ponúka ideálne podmienky na vytvorenie bežkárskych tratí. Priemerná nadmorská výška viac ako 1000 m n.m. je garanciou prírodného snehu minimálne počas dvoch mesiacov v roku. Okrem ideálnych snehových podmienok má Čertovica výbornú polohu a dostupnosť z Horehronia aj z Liptova. Vďaka unikátnej polohe poskytnú trate okrem športového zážitku a oddychu v prírode aj výhľady na Horehronie, Vysoké a Nízke Tatry. O prevádzku a úpravu tratí sa na Čertovici stará občianske združenie Horské spoločenstvo, ktoré iniciovalo aj projekt Bežkárske trate Čertovica.

Ďalšie informácie:
V Domčeku Horskej služby na Čertovici ponúkajú vo výdajnom okienku občerstvenie, ktorého kúpou môžete prispieť na úpravu bežeckých tratí na Čertovici. Zároveň v domčeku nájdete aj požičovňu bežiek, ktorú sa podarilo otvoriť v spolupráci s Geo Šport Nemecká.
Možnosti parkovania na Čertovici sú kapacitne obmedzené. Informácie k aktuálnej situácii nájdete na odkazoch nižšie.

Domček HS na Čertovici | Facebook
Bežkárske trate Čertovica | Facebook

telgart bezky

Čertovická bežkárska trasa

ZATVORENÉ

Vzdialenosť v km: 2
Výškové metre: 145
Technika: Klasický štýl
Náročnosť: Stredná
Štart trasy: Jarabá

Nástupná, zahrievacia trasa v rámci Bežkárskych tratí Čertovica je pre svoju strategickú polohu na horskom prechode Čertovica ideálnym východiskovým bodom pre návštevníkov z Liptova aj Horehronia, na ktorý nadväzujú desiatky kilometrov ďalších upravených trás.

telgart bezky

Jarabská bežkárska trasa

ZATVORENÉ

Vzdialenosť v km: 2
Výškové metre: 145
Technika: Klasický štýl
Náročnosť: Stredná
Štart trasy: Jarabá

Krásna panoramatická trasa spája obec Jarabá s Čertovicou. Má výlučne naklonený charakter, takže jej obtiažnosť závisí od smeru jazdy. Ideálna je na poobedný zjazd s veľkolepým výhľadom, určite však poteší aj športovcov ktorí radi naberajú výškové metre.