Bežky Telgárt

Bežecké trate Telgárt

Okolie lyžiarskeho strediska SKI Telgárt je čarokrásnym miestom na hranici troch národných parkov. Stačí sa poriadne poobzerať a uvidíte Kráľovu hoľu, vrchy Muránskej planiny či Slovenského raja. Milovníci zimných športov si na tomto mieste prídu na svoje. Okrem skvelých zjazdoviek v stredisku pravidelne upravujú i bežkárske trate v okolí. Počas bežkovania môžete obdivovať dych berúce železničné stavby Telgártsky a Chmarošský viadukt či majestátne vrcholy dominujúce okolitej prírode.

Aktuálne informácie:
Trate sú upravené. Zjazdovka je upravená pre skialp alebo sánkovanie. Výdajné okienko Depo Café Telgárt je otvorené celý týždeň od 15.2.2021 v čase od 10:00 do 16:30.

Bezpečnostné upozornenia:
Pri prechodoch cez cestu v okolí trás si treba dať zvýšený pozor na autá, nakoľko v lokalite nie je znížená rýchlosť.

Ďalšie informácie:
Ak nemáte vlastnú výstroj, navštívte požičovňu lyžiarskeho náradia, ktorá sa nachádza v stredisku. Súčasťou požičovne je i lyžiarsky servis.

Odporúčame návštevu Depo Café - príjemnej retro kaviarne vo vlakovom vagóne, ktorá sa nachádza hneď oproti Chmarošskému viaduktu cez cestu.

SKI Telgárt | Facebook
Depo Café Telgárt | Facebook

 

Dátum poslednej aktualizácie: 16. 02. 2021
telgart bezky

Bežkárska trať v lyžiarskom stredisku SKI Telgárt

ZATVORENÉ

Vzdialenosť v km: 1
Výškové metre: 18
Technika: Klasický + Korčuliarsky štýl
Náročnosť: Ľahká
Štart trasy: Telgárt

Tento jeden kilometer dlhý bežkársky okruh sa nachádza priamo v areáli lyžiarskeho strediska. Začína sa v blízkosti prístupovej cesty smerujúcej do centra lyžiarskeho areálu, k lyžiarskym vlekom. Nenáročný tréningový okruh vedie poza apartmánové domy smerom ku hlavnej ceste a kľukatí sa naspäť miernym stúpaním (cca 17m) do svojho počiatočného bodu.

telgart bezky

Bežkársky okruh pod Chmarošským viaduktom

ZATVORENÉ

Vzdialenosť v km: 1
Výškové metre: 13
Technika: Klasický štýl
Náročnosť: Ľahká
Štart trasy: Telgárt

Okruh sa nachádza v blízkosti lyžiarskeho strediska SKI Telgárt, ktoré sa o jeho úpravu pravidelne stará. Je upravovaný na klasickú stopu. Príjemný okruh je vhodný pre bežkárov začiatočníkov kvôli jeho dĺžke a minimálnemu prevýšeniu. Poskytuje krásne výhľady na majestátny Chmarošský viadukt a zároveň komfort služieb neďalekého lyžiarskeho areálu SKI Telgárt. Bežkujete na lúke, ktorá sa nachádza hneď oproti lyžiarskeho strediska a známej kaviarne Depo Café.