Bežky Telgárt

Bežecké trate Tále

V lákavom prostredí golfového areálu Gray Bear pravidelne počas zimnej sezóny a pri vhodných snehových podmienkach upravujú niekoľko bežkárskych okruhov.

Tri z nich sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti lyžiarskeho vleku na golfovom ihrisku Gray Bear. Jeden okruh sa nachádza na golfovej akadémii Little Bear.

Krásne prírodné prostredie a perfektne upravované bežkárske trate. To všetko nájdete priamo v lyžiarskom areáli Ski, Golf & Hotel Resort Tále.

Večerné bežkovanie: Bežkársky okruh Little Bear je vybavený umelým osvetlením, preto je ako jediný na okolí vhodný i na večerné bežkovanie za umelého osvetlenia. Večerné bežkovanie je možné v prípade prevádzky lyžiarskeho strediska a večerného lyžovania.

Ďalšie informácie:

Poplatok: Na úpravu tratí môžete príspieť dobrovoľným príspevkom. Pokyny k platbe nájdete na tabuliach pri vstupe na trate.

Občerstvenie: Je podávané v reštauráciách pri zjazdovke.

Bezpečnostné upozornenia: Prosíme všetkých bežkárov, aby nevybočovali z bežkárskej trate, nakoľko sa nachádza priamo na golfovom ihrisku a bežkovanie mimo značených trás môže viesť k jeho poškodeniu.

Aktuálne informácie k úprave tratí a prevádzke stravovacích prevádzok nájdete:

www.skitale.sk

Ski, Golf & Hotel Resort Tale | Facebook

telgart bezky

Bežecké trate Tále

ZATVORENÉ

Vzdialenosť v km: 6
Výškové metre: 60
Technika: Klasický štýl
Náročnosť: Stredná
Štart trasy: Lyžiarsky servis Tále

Veľký okruh (zahŕňa menšie okruhy 1,2,3) má dĺžku zhruba do 3 kilometrov a prechádza golfovým areálom Gray Bear. Začiatok veľkého okruhu nájdete priamo za budovou lyžiarskeho servisu a požičovne lyžiarskeho náradia. Trasa sa začína menším zeleným okruhom na rozkorčuľovanie a pokračuje veľkým okruhom, ktorý lemuje golfový areál. Na veľkom okruhu si môžete zabežkovať na klasickej stope.

Okruh 4 sa nachádza na golfovom ihrisku Little Bear, je vhodný pre začiatočníkov. Vďaka osvetleniu je na ňom možné večerné bežkovanie.