Bežky Telgárt

Bežecké trate Tále

V lákavom prostredí golfového areálu Gray Bear pravidelne počas zimnej sezóny a pri vhodných snehových podmienkach upravujú niekoľko bežkárskych okruhov. Tri z nich sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti lyžiarskeho vleku na golfovom ihrisku Gray Bear. Jeden okruh sa nachádza na golfovej akadémii Little Bear. Je vybavený umelým osvetlením, takže je vhodný i na večerné bežkovanie, ktoré je možné v prípade prevádzky lyžiarskeho strediska a večerného lyžovania.
Krásne prírodné prostredie a perfektne upravované bežkárske trate. To všetko nájdete priamo v lyžiarskom areáli Ski, Golf & Hotel Resort Tále. Počas víkendov sa tiež môžete občerstviť vo výdajnom okienku (z dôvodu aktuálnych nariadení v súvislosti so šírením Covid -19), čím zároveň podporíte úpravu tratí, ktorú stredisko realizuje na vlastné náklady.

Bezpečnostné upozornenia: Prosíme všetkých bežkárov, aby nevybočovali z bežkárskej trate, nakoľko sa nachádza priamo na golfovom ihrisku a bežkovanie mimo značených trás môže viesť k jeho poškodeniu.

 

telgart bezky

Bežecké trate Tále

ZATVORENÉ

Vzdialenosť v km: 6
Výškové metre: 60
Technika: Klasický štýl
Náročnosť: Stredná
Štart trasy: Lyžiarsky servis Tále

Veľký okruh má dĺžku zhruba do 3 kilometrov a prechádza golfovým areálom Gray Bear. Začiatok veľkého okruhu nájdete priamo za budovou lyžiarskeho servisu a požičovne lyžiarskeho náradia. Trasa sa začína menším zeleným okruhom na rozkorčuľovanie a pokračuje veľkým okruhom, ktorý lemuje golfový areál. Na veľkom okruhu si môžete zabežkovať na klasickej stope.