tula_Andrejcov_fp.jpg

Útulňa Andrejcová

Náročnosť: Stredná
Vzdialenosť v km: 10
Trvanie v hod: 2
Výškové metre: 660
Štart trasy: Pohorelá

 

Pri hlavnom hrebeni Nízkych Tatier nájdete miesto s jedinečnou atmosférou, ktoré odkazuje na prekvitajúce časy slovenského salašníctva. Horská útulňa Andrejcová si vás získa svojou čarovnou zrubovou stavbou so šindľom, neďalekým prameňom pitnej vody a výbornými miestami na stanovanie s ohniskom.

Na Andrejcovú sa môžete vydať z množstva horehronských miest, no jedným z najpohodlnejších je obec Pohorelá, kde si môžete napríklad pri zastávke autobusu pri obecnom úrade bezpečne zaparkovať vaše auto. Pokiaľ ste pripravený a v batohu máte všetko potrebné, pustiť sa môžete strmím dva a pol hodinovým stúpaním po modrej trase. Ak sa dostanete k Horskému sedlu verte, že cieľ je už na dosah.  

            Najchutnejšie chutí jedlo vo vytúženom cieli, s priateľmi a rodinou, s pohľadmi uprenými na ponúkajúcu sa inverziu. Útulňa Andrejcová je ideálnym turistickým cieľom nielen pre mladé rodiny s deťmi, ale i skúsených turistických nadšencov, ktorých cesta z tejto útulne môže pokojne viesť i ďalej, napríklad po hrebeni na Kráľovu hoľu.

            Počas letnej sezóny a každého víkendu je na útulni Andrecovej prítomný i personál. Ak máte záujem v útulni prespať, nezabudnite si nocľah vopred telefonicky rezervovať a priniesť si so sebou spacák.

Za nádherné fotografie ďakujeme Marekovi Stolarčíkovi, Karlovi Ličkovi a Igorovi Keresténymu.