title_skialp_strediska.jpg

Skialpinizmus v lyžiarskych strediskách

Zimná sezóna 2021

Vzhľadom k zhoršujúcej epidemiologickej situácii v súvislosti s ochorením Covid-19 boli lyžiarske strediská od 1.1.2021 nútené svoje prevádzky na základe nariadenia vlády oficiálne zatvoriť. Napriek tomu sa mnohé lyžiarske strediská rozhodli ponechať niektoré zjazdovky otvorené a upravené pre individuálnych športovcov a návštevníkov, vrátane skialpinistov. Túto zimnú sezónu si tak skialpinisti môžu užiť aj na svahoch lyžiarskych stredísk. Ich prehľad ponúkame nižšie.

Upozornenie:

Voľný pohyb po zjazdovkách v tomto mimoriadnom režime je k dispozícii len po dobu zákazu prevádzky lyžiarskych stredísk.
Vstup na lyžiarske trate a pohyb po nich je na vlastnú zodpovednosť.
Na zjazdovkách je potrebné dodržiavať platné protiepidemiologické opatrenia, najmä dodržiavať vzájomné odstupy a zabezpečiť prekrytie horných dýchacích ciest.

Lyžiarske stredisko Jasná - Nízke Tatry 

Pripravené zjazdovky sú plne k dispozícii predovšetkým priaznivcom skialpu, ktorým lyžiarske stredisko ponúka možnosť dobrovoľného príspevku od 3 € na podporu prípravy zjazdoviek ako symbolického poďakovania za ich využívanie.

Dobrovoľný príspevok môžete uhradiť bezhotovostne online platbou alebo cez QR kód na stránke strediska.

Ďalšie informácie:
https://www.jasna.sk/hory/lyzovacka/skialpinizmus
JASNÁ | Facebook

 

Mýto Ski & Bike centrum 

Nadšencom skialpinizmu sú denne od 7:00 hod do 17:00 hod k dispozícii zjazdovky v lyžiarskom stredisku Mýto ski & bike centrum.

Vchod do areálu je cez turniket, príspevok od skialpinistov je vo výške 5 €, príspevok od sánkarov a bobistov vo výške 2,50 €. Platba je možná iba kartou v online pokladni strediska.

Ďalšie informácie:
https://www.kopeczabavy.sk/sk/individualne-sporty-od-07-01-2021
Mýto ski & bike centrum | Facebook

 

Lyžiarske stredisko Ski Tále 

Lyžiarske stredisko Ski Tále sprístupnilo svoju najdlhšiu zjazdovku pre skialpinistov zdarma, deti na sánkach a boboch sa môžu tiež bezplatne vyšantiť na detskej zjazdovke.

Podporiť úpravu zjazdoviek v areáli však môžete zakúpením občerstvenia v bufete, ktorý je otvorený počas víkendov.

Ďalšie informácie:
https://www.skitale.sk/prevadzkova-doba-ski-tale/
Ski, Golf & Hotel Resort Tale | Facebook

 

Lyžiarske stredisko Ski Telgárt

Ponechalo zjazdovku otvorenú pre skialpinistov a sánkarov, z ktorej si môžu užiť nádherné zimné výhľady na majestátnu Kráľovu hoľu.

Podporiť aktivity lyžiarskeho strediska môžete zakúpením kávy či drobného občerstvenia vo výdajnom okienku štýlovej kaviarničky vo vlakovom vagóne - Depo Café.

Ďalšie informácie:
https://skitelgart.sk/
SKI Telgárt | Facebook